Kołdra antyalergiczna - dlaczego warto wybrać? Jak ją prać i suszyć?

0
Kołdra antyalergiczna - dlaczego warto? Jak ją prać i suszyć?

Odpowiednia ilość godzin snu to gwarancja tego, jak będziemy się czuć przez cały kolejny dzień. Odpoczynek jest niezbędny dla naszego zdrowia i kondycji, ale też samopoczucia, koncentracji i humoru. Ponad połowa Polaków ma problemy z zasypianiem. Przyczyny bezsenności są różne - zaczynając od stresu w pracy lub życiu osobistym, przez choroby i schorzenia, aż do.... źle dobranej pościeli. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się kołdra antyalergiczna - opinie jej posiadaczy mówią to jasno same za siebie.

Kołdra antyalergiczna

Kołdry antyalergiczne i ich zalety

Szukając bezpiecznego i wartego uwagi okrycia warto wybrać kołdrę antyalergiczną. Pozwoli ona zachować wysoką higienę podczas snu, a także komfortowy i efektywny wypoczynek. Zapewni ona odpowiednią dozę ciepła, wygodę i spokojny, długi sen. Spokojny wypoczynek nocny jest szczególnie ważny dla osób, które cierpią na alergię - i to właśnie nim taka kołdra przyda się najbardziej.

Alergia

Kichanie i kaszel utrudniające, lub nawet uniemożliwiające zasypianie, łzawienie i mocne zaczerwienienie oczu po przebudzeniu… Te nieprzyjemne objawy alergii bardzo uprzykrzają odpowiedni wypoczynek w nocy. Są szczególnie dokuczliwe w przypadku wyboru nieodpowiedniej pościeli.

Klasyczne komplety pościeli są idealnym środowiskiem rozwoju mikroskopijnych pajęczaków, bakterii i roztoczy. Co gorsza - nie przepuszczają one powietrza, gromadzą wilgoć i ciepło we wnętrzu. Kołdry antyalergiczne odznaczają się specjalnym, syntetycznym wypełnieniem, które w przeciwieństwie do pierza i wełny - nie uczula.

Kołdra antyalergiczna opinie

Jak prać kołdrę antyalergiczną?

Zastanawiasz się jak często prać pościel? Częstotliwość prania kołder to co 3-4 miesiące, jednak pomiędzy praniem warto trzepać i wietrzyć je jak najczęściej. Kołdra antyalergiczna dla dzieci powinna być czyszczona znacznie częściej. Dzieciom dużo szybciej udaje się pobrudzić pościel, a co za tym idzie - należy prać ją co około 1-3 miesiące. Trzeba jednak wiedzieć, że te przedziały czasowe są orientacyjne - mogą się zmieniać w zależności od temperatury, potrzeb, stopnia zabrudzenia, czy też rodzaju i intensywności alergii.

Zastanawiasz się, jak prać kołdrę antyalergiczną? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaki jest rodzaj wypełnienia pościeli dla dzieci czy dorosłych. Wypełnienie syntetyczne wymaga prania w pralce automatycznej z zachowaniem wszystkich instrukcji naszytych na metce przez producenta. Jak prać pościel? W celu lekkiego odświeżenia nakrycia nie potrzeba prać ich w maksymalnej temperaturze dopuszczalnej przez zapis na metce. Do tego warto użyć delikatnych płynów do prania, a zrezygnować z proszków. Jednak w przypadku prania całkowitego, ważnego w przypadku alergii na roztocza - zalecana jest możliwie najwyższa temperatura prania, która zwalcza pasożyty. Piorąc kołdry antyalergiczne opinie innych kupujących naprowadzą nas na dobre specyfiki do ich odświeżenia. Warto to sprawdzić.

Jak suszyć kołdrę antyalergiczną

Jak suszyć kołdrę antyalergiczną?

Nie mniej ważne jest odpowiednie suszenie kołdry antyalergicznej, aby odzyskała ona miękkość i puszystą strukturę wypełnienia. Aby tak się stało warto skorzystać z podwójnego odwirowania w pralce automatycznej. Natychmiast po tym należy wyjąć okrycie z pralki, aby nie doprowadzić do powstawania pleśni w wilgotnych ogniskach wewnątrz produktu. Jednocześnie - warto unikać suszenia takiej kołdry na gorącym, pełnym słońcu - ponieważ może to uszkodzić strukturę włókien i ich właściwości.

Trzeba pamiętać, że nieprawidłowe pranie i suszenie kołdry antyalergicznej może znacząco wpłynąć na żywotność produktu, z tego powodu trzeba zwracać uwagę na sposób działania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium