Salon z sypialnią – jak urządzić? Gdzie przechowywać pościel, porady i wska-zówki

0
Salon z sypialnią aranżacje

Uniwersalność to cecha szczególnie pożądana w czasach, w których przyszło nam żyć. Jak telefony komórkowe obecnie mogą pełnić rolę wielu innych urządzeń (komputera, radia itp.), tak i poszczególne pomieszczenia domu coraz częściej służą do wykonywania w nich niepasujących – pozornie – do nich czynności. Za najlepszy tego przykład niech posłuży nam salon z sypialnią, czyli pokój wykorzystywany do wypoczywania w nim zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Tego rodzaju pomieszczenie spotykamy coraz częściej, lecz nie wszyscy wiedzą, jak należy urządzić je, by prezentowało się maksymalnie efektownie i pozostawało jednocześnie wysoce funkcjonalnym.

Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią?

Sypialnia w salonie to bardzo ciekawe rozwiązanie, lecz jednocześnie trudne do wcielenia w życie, ponieważ wymaga nierzadko różnego rodzaju kompromisów. Trudno bowiem umieścić w niej jednocześnie np. małżeńskie łoże i dużą kanapę. Oba meble charakteryzują się bowiem imponującymi gabarytami, dlatego wstawienie ich do tego samego pomieszczenia poskutkowałoby w większości przypadków utratą dużej ilości przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem wydaje się więc nabycie rozkładanej kanapy, która na pewno znajdzie dla siebie zastosowanie w nocy i w ciągu dnia, pozwalając uniknąć konieczności posiadania dwóch dużych mebli wypoczynkowych. Bez wątpienia korzystnym rozwiązaniem będzie też ukrycie jej w taki sposób, by nie rzucała się w oczy zaraz po wejściu do naszego pokoju dziennego z sypialnią. Jak to zrobić? Wystarczy oddzielić kanapę od reszty pomieszczenia regałem, szkłem bądź rozsuwanymi drzwiami.

Jak urządzić salon z sypialnią?

Jak oddzielić sypialnię od salonu? Ciekawe sposoby

W przypadku braku posiadania pożądanej przestrzeni w ciągu dnia, dobrym pomysłem będzie zakup łóżka składanego, które może zostać szybko i łatwo ukryte w szafie. Tego typu nowoczesne meble zajmują mało miejsca, a dodatkowo wyglądają dyskretnie, będąc złożonymi. Sypialnia w salonie często skłania osoby decydujące się na zaaranżowanie go właśnie w taki sposób do zamontowania w nim podwieszonego sufitu z płyty gipsowo-kartonowej. W uzyskanej dzięki niemu szczelinie można bez problemu umieścić łóżko, a następnie zakryć je za pomocą firan, przymocowanych do karnisza. Jak zatem widać, sposobów na umieszczenie wygodnej kanapy lub innego rodzaju wypoczynkowego mebla w salonie wcale nie musi być trudne, pozwalając uzyskać efekt, który zdoła zadowolić każdego pod względem estetycznym.

Gdzie najlepiej przechowywać pościel w ciągu dnia?

Decydując się na posiadanie salonu z sypialnią, wziąć pod uwagę powinniśmy również to, jak będzie wyglądało samo przechowywanie pościeli w ciągu dnia. Większość osób decyduje się na najpopularniejsze rozwiązanie w postaci ulokowania jej wewnątrz łóżka. Pamiętać należy jednak o tym, że nie każde jest w stanie zagwarantować nam niezbędną ku temu przestrzeń. Co zatem zrobić, gdy okazuje się, że jest jej za mało? Alternatywę dla wnętrza łóżek stanowią oczywiście szafy. Przechowywanie w nich pościeli jest dobrym pomysłem, ponieważ ma ona wówczas zapewniony dostęp do świeżego powietrza, co zmniejsza ryzyko powstania na niej roztoczy. Na popularnością zyskują stale jednak wysuwane kosze metalowe oraz worki próżniowe, pozwalające nam zyskać dodatkową przestrzeń. Na pewno warto więc rozważyć, czy zakup ich w naszym przypadku nie okaże się najlepszym rozwiązaniem, jak w przypadku tysięcy innych osób, które również zdecydowały się połączyć salon z sypialnią.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium