Jaką pościel wybrać, aby nie pocić się podczas snu?

0
Jaką pościel wybrać, aby nie pocić się podczas snu?

Problemy z nadpotliwością ma jeden na sto Polaków. Mogą one wynikać z czynników zewnętrznych, takich jak temperatura czy wilgotność otoczenia, ale też być skutkiem chorób, które zaburzają prawidłową termoregulację ciała. Powszechność tego problemu skłoniła nas do napisania artykułu, w którym wyjaśnimy, jaką pościel wybrać żeby się nie pocić!


Przyczyny problemów z potliwością brać mogą się z nadmiernego wysiłku fizycznego, czynników zewnętrznych, jak np. wspomniana wcześniej temperatura powietrza czy wilgotność, ale także z przyczyn genetycznych. Do takich należy tzw. nadpotliwość wrodzona, którą dziedziczymy, a także nadpotliwość wrodzona, która pojawia się u nas jak przykry efekt uboczny występowania różnych chorób.

pościel dla osób pocących się

Odpowiednia pościel dla osób pocących się

Jednym z ważnych elementów mających wpływ na pocenie się w trakcie snu jest odpowiednia termoregulacja. Aby pomóc naszemu organizmowi dostosować się do zmieniającej się temperatury otoczenia lub jego warunków - należy z uwaga wybierać dopasowaną do pory roku odzież oraz… pościel dla osób pocących się. Dobrze wybrana tkanina pozwoli nam na utrzymanie optymalnej stabilizacji termicznej i komfortu. Jaką pościel wybrać żeby się nie pocić?

Typ i rodzaj kołdry


Poza odpowiednim ustawieniem termostatu w sypialni - dużą uwagę należy zwrócić na wybór właściwej pościeli dla osób nadmiernie pocących się. Nie warto kupować je jedynie z powodu niskiej ceny - nieprzemyślany zakup może odbić się nie tylko na wygodzie w nocy, ale też na naszym portfelu - zakup będzie trzeba ponowić. Zarówno kołdra jak i poszewki ozdobne na poduszki powinny być wybrane dopiero po sprawdzeniu parametrów - klasy ciepła, naszych potrzeb, grubości i gęstości.

pościel zapobiegająca poceniu się

Właściwy materiał pościel dla osób z nadpotliwością

Bardzo popularne obecnie kołdry i poduszki z mikrowłókna poliestrowego, mimo miękkości i wytrzymałości, niekoniecznie nadają się dla osób zmagających się z nadmiernym poceniem. Zdecydowanie należy jej unikać, aby nie pogorszyć swojego stanu. Pamiętaj też o tym, jak ważne jest regularne i częste pranie pościeli.

Pościel dla komfortu snu


Co ważne - nawet jeśli wybierzemy przewiewną i lekką kołdrę, idealnie dopasowaną do naszego organizmu oraz pory roku - nie zobaczymy zadowalających efektów, jeśli nie zadbamy o powleczki. Pościel dla osób z nadpotliwością się najlepiej sprawdzi się, jeśli będzie wykonana z tkanin i dzianin naturalnych. Warto wybierać pościel bambusową, bawełnianą lub z kory czy jerseyu. Wzór i kolor nie ma tu znaczenia - warto kierować się własnym gustem.

pościel dla osób z nadpotliwością

Jaką pościel wybrać żeby się nie pocić?


Walka z nadpotliwością jest bardzo długotrwała i kosztowna. Warto więc wspomóc ją odpowiednią bielizną nocną oraz dobraną pościelą dla osób pocących się. Zwiększy to wygodę snu oraz pozwoli na zredukowanie nieprzyjemnych skutków nadmiernego wydzielania się potu. Zmniejszenie dyskomfortu w nocy wpłynie też znacząco na naszą kondycję w trakcie dnia!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium