Jak szybko założyć pościel? Praktyczne sposoby

0
Jak szybko założyć pościel? Praktyczne sposoby

Miękka, przyjemna pościel to marzenie każdego zmarzlucha. A taka, która zachwyca niebanalnym wyglądem, to już prawdziwy rarytas. I wcale nie chodzi o wzór czy fakturę, a raczej o czystą, przebraną pościel, dzięki której łóżko nie będzie kojarzone z rozbebeszonym barłogiem. Choć jest marzeniem każdego z nas, to okazuje się, że jednak nie każdy… umie ją porządnie i szybko założyć! Bez obaw - to podobno nie trudne, na początek wystarczy odrobina samozaparcia i systematyczności. Instruktaż jak założyć pościel na kołdrę znajdziesz poniżej. To, co próbujemy?

Spis treści

Jak szybko założyć pościel

Nie taki diabeł straszny... czyli jak szybko założyć pościel?

Sypialnia lubi piękną pościel i to ze wzajemnością. Pomysłowo użyta tkanina ociepla wnętrze i zamienia je w przytulny kącik. Jednak nim zanurzymy się w miłej pościeli i zwiniemy się w kłębek, musimy ją oblec. Jak to zrobić, nie denerwując się i nie czyniąc tego kilka razy z rzędu?

Jak szybko zmienić pościel? Dobrym i sprawdzonym sposobem jest uprzednie przewleczenie pościeli na lewą stronę. Następnie trzymając ręce w środku (z prawej strony za krótsze końce), jednocześnie łapiemy krótsze końce kołdry i zsuwamy poszwę na kołdrę tak, aby zsunęła się na prawą stronę i oblekła kołdrę. Następnie poszwę naciągamy na całą powierzchnię kołdry, nakładając ją na dwa pozostałe rogi. Strzepujemy, wyrównujemy, zapinamy guziki lub zasuwamy zamek. I gotowe, oblekanie zakończone!

Z poszewkami na poduszki czynimy tak samo. Przewlekamy na lewą stronę, łapiemy od środka prawej strony za krótsze rogi i krótsze rogi poduszki, zsuwamy do pozostałych dwóch rogów. Również wygładzamy i zapinamy. Jesteśmy przekonani, że wraz z częstą zmianą i wiekiem z pewnością, problem jak oblec pościel zniknie.

Jak oblec pościel

Jak zmienić pościel?

Gdy już wiemy, jak zmienić pościel szybko, musimy wiedzieć, kiedy nadejdzie odpowiednia pora. Okazuje się, że i to karkołomne zadanie jest możliwe do wykonania. Jak przebrać pościel? Proponujemy, by wejść w pewien rytm i na sam początek ściągnąć brudną pościel w ten sposób: rozpiąć lub rozsunąć pościel i wyjąć z poszewek kołdrę i poduszkę. W przygotowanej uprzednio świeżej pościeli powinniśmy mieć już gotowe rozpięte guziki lub rozsunięty zamek. Następnie “rozwarstwić” przygotowaną poszwę od środka, chwytając za jeden róg kołdry i wciągając w odpowiedni róg poszewki. Podobnie czynimy to z drugim rogiem. Następnie po zewnętrznej stronie poszwy łapiemy za oba rogi naciągając równomiernie na kołdrę, strzepując i wygładzając. Pozostałe dwa dolne rogi kołdry wkładamy w swoje miejsce rogów w poszwie. 

Jak zmienić pościel

Jak zmienić poszewki na poduszki?

W identyczny sposób! Wystarczy, że rozwarstwimy poszewki na poduszki od środka i umieścimy poduszki w taki sposób, by każdy jej rożek wpasował się w swoje miejsce w podszewce. Zapinamy, strzepujemy, wygładzamy, gotowe!

Mało tego, warto wiedzieć, że istnieje jeszcze jeden sposób szybką zmianę pościeli, równie ekspresowy. Przygotowaną poszwę na kołdrę przewracamy na lewą stronę. Na niej kładziemy kołdrę. Chwytamy poszwę i kołdrę jednocześnie od strony szwu (nie miejsca zapięcia!) i zwijamy w rulon. Powstały rulon na końcu powinien mieć rozpięte guziki lub suwak. Wtedy wystarczy włożyć rękę w rozsuniętą poszewkę z jednej strony i przewlec równocześnie poszewkę z kołdrą na prawą stronę, tak, by cały czas trzymać rogi. Następnie wystarczy powtórzyć to z drugiej strony i stopniowo naciągnąć poszwę. Na samym końcu zaś rozwinąć rulon i wygładzić, strzepnąć, a na samym końcu pięknie uformować na łóżku. 

Mamy nadzieję, że z naszym poradnikiem sukcesywnie dojdziecie do perfekcji i pytanie, jak oblec pościel, nie stanie Wam więcej na drodze. Sprawdź też, jak często zmieniać pościel.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium