Czy trzeba prać nową pościel?

0
Czy trzeba prać nową pościel?

Dlaczego należy prać nową pościel?


I choć wiesz już, że nową pościel należy prać, to warto odpowiedzieć sobie również na pytanie, dlaczego warto nie pomijać tej czynności. Warto mieć na uwadze, że sam proces produkcyjny pościeli jest niezwykle skomplikowany i przebiega w kilku etapach: od formowania, wykańczania, barwienia, aż do procesu magazynowania. Aby pościel trafiła do sklepu, przemierza ona wiele kilometrów z jednego miejsca do drugiego. Aby mieć pewność, że tkanina jest wysokiej jakości, musi ona zostać poddana różnym procesom. Na wszystkich wymienionych etapach ma więc ona kontakt z: maszynami, wybielaczami, barwnikami oraz kontrolą produkcji. I choć wszystkie procesy odbywają się w sterylnych warunkach, to warto mieć na uwadze że materiał ma kontakt z maszynami i ludźmi, stąd wiadomo dlaczego warto prać nową pościel.

Dlaczego prać nową pościel?

Jak prać nową pościel? Sprawdzone porady


W procesie przygotowywania tkanina poddawana jest różnym procesom fizycznym i chemicznym, dlatego w celu wypłukania barwników i innych środków użytych w całym etapie produkcji, przed użyciem należy ją dokładnie wyprać - najlepiej w oparciu o instrukcję dołączoną przez producenta. Pranie pościeli w zbyt wysokiej temperaturze może skutkować odbarwieniom lub zniekształceniom, przez co materiał nie będzie prezentować się tak jak powinien. Warto zastosować się więc do zaleceń producenta, dzięki czemu możemy mieć pewność, że pościel posłuży nam na długie lata. Dlaczego prać nową pościel? Głównie ze względów higienicznych, tak aby pozbyć się z powierzchni tkaniny bakterii i wszelkich mikroorganizmów. Co więcej, to jedyny sposób na to, aby wypłukać barwnik, którym pościel została nasączona w procesie produkcji. Ponadto, wypranie nowej pościeli sprawia, że staje się ona miękka i miła w dotyku, co zdecydowanie poprawia komfort snu.


Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy trzeba prać nową pościel, to teraz już wiesz, że jest to czynności, o której nie można zapominać. Zapewnij sobie odpowiednie warunki i zadbaj o czystość pościeli przed jej pierwszym użyciem, a także sprawdź, jak często należy zmieniać pościel, aby była świeża i pachnąca!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium