Żółta sypialnia - jaką pościel i dodatki wybrać?

0
Żółta sypialnia - jaką pościel i dodatki wybrać?

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy znaczną część swojego życia. Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że jest to dla nich najważniejsza część domu, jego serce - wazniejsze nawet od pokoju gościnnego. Warto więc zadbać o to, żeby we własnej sypialni czuć najwyższy komfort i spokój. Zagwarantować to może nam odpowiedni wystrój, dostosowany do naszych potrzeb i gustów. Są jednak pewne zasady, które warto zachować, aby pomieszczenie emanowało spokojem i pozwalało na pełen relaks. Jak więc dobrać odpowiednie dodatki i pościel, gdy marzy nam się żółta sypialnia?

Kolor słońca na ścianach sypialni

Decydując się na kolor żółty na ścianach, musisz zdawać sobie sprawę, że jest to spore zobowiązanie w stosunku do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Ciężko bowiem połączyć go z innymi kolorami, jednocześnie zachowując spójność kolorystyczną i nie wprowadzając zbędnego kontrastu, który z pewnością nie ma nic wspólnego ze spokojnymi i wyciszającymi odcieniami. Sypialnia z żółtą ścianą to cała masa wyrzeczeń, ale też sporo możliwości. Psychologowie udowodnili, że kolory mają olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i zachowanie. Dzieje się tak, dlatego że, widząc daną barwę, oko przesyła impuls nerwowy do mózgu. Żółty to kolor jest bardzo optymistyczną barwą, która rozwesela wnętrze. Zaraz po kolorze białym najlepiej odbija ona światło, dzięki czemu optycznie rozjaśnia i powiększa wnętrze. Oprócz tego kolor żółty stymuluje umysł i pobudza kreatywne myślenie. Jasny, słonecznikowy kolor wprowadza wiele energii i radości, która jest najbardziej potrzebna nam właśnie o poranku i z pewnością poprawi Ci nastrój na cały dzień.

Z jakimi kolorami łączyć żółty?

Kolor żółty w zestawieniu z bielą, beżem i szarościami może stworzyć przytulną sypialnię, w której będziesz czuć się bardzo domowo. Zrezygnuj raczej z chłodnych odcieni żółtego, które mogą sprawić, że pomieszczenie wydawać się będzie bardziej surowe. Dobrą praktyką jest też postawienie na jedną ścianę w kolorze żółtym, a pozostałe można dopełnić jasnym kremem lub bielą. Żółty to bardzo mocna i dominująca barwa, więc dzięki takiemu jej ograniczeniu pokój będzie jasny, stanie się bardziej przestronny, a żółty kolor nie będzie Cię zewsząd osaczał.

Żółta sypialnia - jakie dodatki?

Wiele osób pomyśli, że skoro żółta sypialnia to dodatki… pewnie też żółte? Otóż niekoniecznie. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to kolor bardzo dominujący, trzeba więc ostrożnie dawkować jego ilość w pomieszczeniu, jeżeli nie chcemy poczuć się jak Pszczółka Maja w słoneczniku… Żółta sypialnia - jakie dodatki powinna posiadać? Odpowiedź jest prosta - stonowane. Warto sięgać po przedmioty z akcentem żółtego koloru, ale charakteryzujące się jednak przewagą kolorów wyciszających. Podobnie jak w kolorach ścian świetnie sprawdzą się szarości, biel, beże, ale też ciepłe brązy. Dobrze wyglądać będą drewniane meble i dywany w naturalnych kolorach. Pościel najlepiej gładka, ewentualnie wykończona delikatnym złotym lub żółtym akcentem - w ten sposób uzyskasz bardzo elegancki efekt końcowy. Oczywiście możesz też sięgnąć po bardziej odważne opcje, z motywem kwiatowym lub zwierzęcym - wówczas Twoja sypialnia stanie się bardziej odważna, i zadziorna. Wszystko więc zależy od tego, w jakim wnętrzu będziesz się czuć najlepiej! W naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji pasujących do sypialni żółtej:

Pościel Ewa Minge Roxane 160x200

Pościel Ewa Minge Roxane 160x200

Pościel w słoneczniki 160x200

Pościel w słoneczniki 160x200

Pościel Ewa Minge Cecil 160x200

Pościel Ewa Minge Cecil 160x200

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium