Prześcieradła bez gumki czy z gumką – co lepiej wybrać?

0
Prześcieradła bez gumki czy z gumką – co lepiej wybrać?

Wybór prześcieradeł – klasyka kontra nowoczesność

To, że jakość tkaniny ma ogromne znaczenie przy wyborze prześcieradła, to oczywista sprawa. Jednak w pierwszej kolejności musisz zdecydować, jaki rodzaj prześcieradła będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Wyróżniamy dwa typy:

 

 

Każdy z nich ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie bez znaczenia jest tutaj siła tradycji, ponieważ przez wiele lat rynek nie oferował innych prześcieradeł, niż te bez gumki. Te drugie pojawiły się relatywnie późno, gdy przemysł tekstylny był już wysoko rozwinięty i szybko zyskały na popularności, jednak nigdy całkowicie nie wyparły z rynku tradycyjnych prześcieradeł. Ostatecznie to, jakiego wyboru dokonasz, zależy przede wszystkim od Twoich osobistych potrzeb i preferencji.

Zalety prześcieradła z gumką

Jedną z najważniejszych zalet prześcieradła z gumką jest jego praktyczność. Jest tak skonstruowane i uszyte, aby można je było bardzo szybko założyć oraz zdjąć. Elastyczna gumka sprawia, że prześcieradło idealnie dopasowuje się do materaca, nie wystaje nieestetycznie poza jego krawędzie, a materiał nie przemieszcza się w trakcie snu. To ważna cecha, ponieważ sytuacja, w której prześcieradło z gładkiej tafli zamienia się w pozwijaną i pogniecioną strukturę, może u niektórych użytkowników wywoływać ogromny dyskomfort. A skoro mowa o komforcie, to warto także wspomnieć o tym, z jakich tkanin wykonane są prześcieradła z gumką. Wśród tych najpopularniejszych wyróżniamy:

 

 

Każda z wymienionych tkanin ma swoje unikalne właściwości, jednak najważniejsze jest to, że są w 100% bawełniane, a więc naturalne i przyjazne dla skóry. Niewątpliwą zaletą jest także bardzo duży wybór dostępnych rozmiarów, dzięki czemu łatwo możesz dobrać produkt do wymiarów łóżka. Co ważne, większość modeli pasuje do materaców o wysokości sięgającej nawet 30 cm.

Zalety prześcieradła bez gumki

Ważną zaletą prześcieradła bez gumki jest to, że sprawdzi się wszędzie tam, gdzie budowa powierzchni przeznaczonej do spania uniemożliwia założenie prześcieradła z gumką. Będzie więc idealne do okrycia wciąż popularnych, mimo upływu lat wersalek, rozkładanych kanap, różnego rodzaju leżanek czy narożników wyposażonych w funkcję spania. Ponadto tego typu prześcieradła nie muszą być idealnie dopasowane wymiarem do wymiaru łóżka – wystarczy, że będą troszkę większe i wtedy z łatwością pokryją jego powierzchnię. Można powiedzieć, że jest to bardziej uniwersalny produkt. Wiele osób ceni prześcieradła bez gumki przede wszystkim za to, że w przeciwieństwie do tych z gumką, dużo łatwiej jest je wyprasować, złożyć oraz przechowywać.

Porównanie prześcieradeł – czy mają jakieś wady?

Prześcieradło z gumką oraz prześcieradło bez gumki to dwa nieco odmienne produkty, jednak o tym samym przeznaczeniu. Porównując powyższe opisy, łatwo zauważyć, że mimo wielu zalet, w każdym z typów można znaleźć także małe wady. Mankamentem prześcieradła z gumką z całą pewnością jest to, że dosyć trudno złożyć je w estetyczną kostkę. Ponadto często ciężko zauważyć, który bok to ten krótszy, a który dłuższy, co może nieco utrudnić zakładanie na materac. Natomiast minusem prześcieradła bez gumki jest fakt, że nierzadko roluje się podczas snu, powodując tym samym dyskomfort i zakłócając sen. Dodatkowo trzeba je przez to nieco częściej ścielić.

Najlepsze prześcieradła – które wybrać dla siebie?

Nadszedł więc czas, aby odpowiedzieć na tytułowe pytanie: co lepiej wybrać? Odpowiedź może nie jest jednoznaczna, lecz zaskakująco prosta. Najlepsze prześcieradła to te, które spełnią Twoje oczekiwania dotyczące estetyki oraz komfortu użytkowania produktu. Zatem dokładnie określ swoje preferencje, uświadom sobie, czego potrzebujesz w swojej przestrzeni, a potem skonfrontuj to z informacjami zawartymi w naszym artykule. Reszta to formalność! A po najwyższej jakości prześcieradła, piękne pościele i inne tekstylia domowe zapraszamy Cię do E-EKOMAX.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium