Kołdra bambusowa czy wełniana - jaką wybrać?

0
Kołdra bambusowa czy wełniana?

Jeszcze do niedawna wyróżnialiśmy stosunkowo niewielką ilość rodzajów kołder. Zmienia się jednak technologia, co z kolei przekłada się na dostępne możliwości, które czekają na wyciągnięcie ręki. Już nie musisz ograniczać się do podstawowych rozwiązań, które w wielu przypadkach pozostawiają wiele do życzenia. Doskonałym na to przykładem może być kołdra bambusowa lub wykonana z wełny. Jaka jest między nimi różnica i którą lepiej wybrać, by zaspokoiła ona Twoje oczekiwania? Przedstawiamy wszystkie zalety obydwu rozwiązań. Dzięki temu ostateczny zakup nie powinien stanowić dla Ciebie wyzwania.

Spis treści

Kołdra wełniana czy bambusowa – podstawowe różnice

Nie podejmuj decyzji pochopnie. Sprawdź przed zakupem, która kołdra spełni więcej Twoich oczekiwań. Przedstawiamy najistotniejsze różnice wynikające z rozbieżności zastosowanych materiałów, do których należą wełna i bambus. 

Kołdra bambusowa dla dzieci

Kołdra bambusowa – co to jest i dlaczego zasługuje na nasze uznanie?

Bambus to ekologiczne i naturalne rozwiązanie, które docenione zostało przez rynek stosunkowo niedawno. Warto jest się jednak mu przyjrzeć – zwłaszcza że coraz częściej możemy spotkać się z zastosowaniem tego typu wyrobów w przypadku delikatnych niemowląt i alergików. Zatem kołdra wełniana czy bambusowa będzie lepszym rozwiązaniem?

Kołdra bambusowa wypełniona jest włóknami celulozowymi. Wyprodukowane zostały one z mieszanki bambusa organicznego i włókien syntetycznych. Do produkcji poszycia najczęściej stosuje się z materiał, który jest połączeniem bawełny i (co pewnie nikogo nie zaskakuje) bambusa. Kołdra staje się w takiej sytuacji aż czterokrotnie bardziej higroskopijna, niż standardowy wyrób poszyty samą bawełną. Gdyby tego było mało, bambus ma cechy antybakteryjne i antygrzybiczne oraz nie gromadzi kurzu. Dzięki temu jest on wolny od roztoczy i automatycznie powoduje, że kołdra bambusowa dla niemowląt to wariant bezpieczny i zadowalający.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że kołdry bambusowe to idealna opcja dla osób szczególnie dbających o ekologię. Bambus to surowiec łatwo odnawialny i biodegradowalny. Dzięki temu wybór takiej opcji nie stanowi zagrożenia dla otoczenia. 

Kołdra bambusowa dla niemowląt

Kołdry wełniane – zdrowa alternatywa dla wymagających

Komfort snu to nie wszystko, co kołdra wełniana ma do zaoferowania. Łagodzi ona też wiele schorzeń i dolegliwości. Jest to rozwiązanie charakteryzujące się wysoką termoaktywnością i higroskopijnością. Oznacza to, że perfekcyjnie reaguje na zmiany temperatur i nie przegrzewa ciała w letnie noce.

Kołdry z owczej wełny (nieco popularniejsze od nowoczesnych konstrukcji z wełny merynosów) powinny zainteresować szczególnie osoby cierpiące na bóle kręgosłupa i dolegliwości reumatyczne. Wełna eliminuje szkodliwe jony dodatnie i dostarcza łagodne ciepło poprawiające krążenie krwi. Łagodzi ona tym samym napięcia mięśniowe. Kołdry wełniane wykorzystuje się często podczas rehabilitacji leczniczej w sanatoriach i innych ośrodkach zdrowia.

Postaw na jakość i poznaj potencjał dostępnych możliwości

Niezależnie od tego, czy w Twoim domu zagości kołdra wełniana czy bambusowa, koniecznie należy sięgnąć po wysokogatunkowy produkt, który zagwarantuje użytkownikom zarówno bezpieczeństwo, jak i zadowolenie. Otóż zarówno kołdra wełniana, jak i kołdra bambusowa powinny być wykonane z należytą starannością, by zapewniać użytkownikom zadowalającą wentylację, izolację termiczną, odprowadzanie wilgoci, czy lekkość i elastyczność. 

Pamiętaj, że kołdra bambusowa dla dzieci to zakup na lata. Producenci zalecają zmieniać pościel co ok. 5-10 lat, lecz doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to aspekt indywidualny. Wszystko w końcu zależy od częstotliwości eksploatacji, metody przechowywania i wielu innych czynników. Okres może więc ulec niewielkiemu skróceniu lub wydłużeniu. 

Kołdra wełniana czy bambusowa

Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami zakup kołdry będzie prosty. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że jest to inwestycja na lata, warto w razie ewentualnych wątpliwości skonsultować swój wybór ze specjalistą. Jeśli korzystasz z usług e-Ekomax.pl, wystarczy skontaktować się z naszym zespołem. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi i pomożemy w skompletowaniu oraz sfinalizowaniu transakcji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium