Kołdra puchowa - czy warto ją wybrać?

0
Kołdra puchowa - czy warto ją wybrać?

Nie codziennie wymieniamy pościel w swoim domu i stosunkowo rzadko musimy ją kupować. Nic zatem dziwnego, że po kilku latach, interesanci mogą nie wiedzieć, gdzie szukać zadowalających produktów, czym powinna charakteryzować się wysokiej jakości kołdra i jakie są właściwości zróżnicowanych technologii. Zastanówmy się zatem nad klasyką, jaką jest kołdra puchowa. Większość konsumentów w dalszym ciągu sięga po tego typu wyrób. Odpowiedzmy więc na pytanie – czy warto?

Spis treści

Kołdra z puchu – jakość gwarancją niezawodności

Pościel to jednorazowa inwestycja na lata. Nie warto więc na siłę szukać oszczędności, które w wielu przypadkach mogą mieć negatywne przełożenie na Twoją satysfakcję z wyboru. Decydując się na wysokogatunkowe rozwiązania zaprojektowane i stworzone przez renomowanych producentów, otrzymujesz gwarancję satysfakcji – co przełoży się również na jakość Twojego snu.

Wysokogatunkowa kołdra z puchu gęsiego to nie tylko wypełnienie. Koniecznie należy pamiętać o tym, że wysokiej jakości pościel to także elastyczny materiał i bardzo wytrzymałe szwy. Dzięki temu jest to produkt, który doskonale poradzi sobie z wieloletnią eksploatacją – nawet w przypadku częstego prania (oczywiście zgodnie z zaleceniami producentów).

Znaczenie kołdry dla snu

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że poziom Twojego wyspania i ilość energii do działania mogą mieć związek z wykorzystywaną pościelą? Na temat materaca prawdopodobnie nie musimy wspominać, gdyż jest to oczywiste. Lecz jak kołdra puchowa przełoży się na regenerację?

Otóż chodzi przede wszystkim o wentylację i odprowadzanie wilgoci. Podczas snu pocimy się i jeśli będzie nam zbyt ciepło/zimno, zaczniemy odczuwać dyskomfort. Jest to również wskazówka, by inwestować w minimum 2 zestawy pościeli – na lato i zimę. Oczywiście oprócz tego należy dysponować kompletem dla gości. Nie oferuj obcym swojego osobistego zestawu lub pościeli, która jest niedostosowana do obecnego sezonu.

Kołdra puchowa

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kołdry puchowej, by nie żałować decyzji?

Najczęstszy błąd kupujących to zakup pościeli niskiej jakości. Co to znaczy? Produkty z tzw. serii budżetowej produkowane są z cieńszych i lżejszych materiałów o rzadszym splocie, cieńszych nici oraz gorszej klasie wypełnienia. To z kolei przekłada się na wytrzymałość kołdry zarówno podczas prania, jak i eksploatacji. Ma również znaczenie dla wygody snu, gdyż niskogatunkowe tworzywa mogą pozostawiać wiele do życzenia pod kątem wentylacji, odprowadzania wilgoci i izolacji cieplnej. Jeśli więc będzie Ci zbyt zimno lub zbyt gorąco, zaburzy to fazę snu i z kolei odbije się negatywnie na regeneracji – zwłaszcza w dłuższym wymiarze czasu.

Z czystym sumieniem możemy więc powiedzieć, że puchowa kołdra to bezpieczna alternatywa. Może w końcu okazać się, że kołdra z puchu gęsiego to strzał w dziesiątkę (co tylko upewni Cię w kwestii słuszności decyzji) lub zaoferują kołdrę wełnianą/bambusową.

Nie zapomnij również o poduszkach, które odpowiadają za krzywiznę Twojego kręgosłupa i ułożenie głowy. Są to produkty równie ważne, co kołdry. Nie bagatelizuj zatem kompletów, które w wielu przypadkach zapewniają doskonałą jakość (zwłaszcza jeśli są wykonane przez renomowanych producentów) i atrakcyjne ceny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium