Jak złożyć prześcieradło z gumką?

0
Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Prześcieradła z gumką nie są wciąż tak samo popularne, jak te pozbawione jej, ale grono ich posiadaczy stale wzrasta. Wiele osób decyduje się nabyć tego rodzaju artykuły sypialniane, by jednak następnie gorzko tego pożałować. I nie mamy w tym miejscu na myśli pieniędzy wydanych na ich pozyskanie, lecz fakt, iż są one dla praktycznie każdego bardzo problematyczne pod względem składania. Chyba każdy próbował uczynić to na kilka (a nierzadko znacznie więcej) sposobów, by ostatecznie zamiast idealnego kwadratu czy prostokąta otrzymać coś nieprzypominającego jakiejkolwiek figury geometrycznej. Warto więc poświęcić chwilę na poznanie niezawodnego sposobu na to, jak złożyć prześcieradło z gumką szybko i efektywnie.

Jak się składa prześcieradło z gumką krok po kroku?

Na samym początku warto rozłożyć na dużej powierzchni (np. łóżku, stole czy podłodze) nasze prześcieradło. Gdy już to uczynimy, należy odwrócić je na drugą stronę, a następnie włożyć ręce do środka i chwycić dwa sąsiadujące ze sobą rogi prześcieradła, wybrane w sposób dowolny. Dokonując tego, śmiało można powiedzieć, że pierwszy etap na drodze ku uzyskaniu pożądanego efektu mamy już za sobą. Nie był on trudny i kolejne również nie muszą być. Wystarczy, że podążysz za naszymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak składać prześcieradło z gumką, a zostanie ono (wreszcie!) złożone, choć zapewne do tej pory wydawało Ci się to misją z gatunku niemożliwych do wykonania. Jak jednak udowodnił już niejednokrotnie Tom Cruise, nie istnieją takie.

Składanie prześcieradła z gumką nie musi być trudne!

Zostawiając filmy na boku, wróćmy do naszego prześcieradła, którego chwycone wcześniej dwa rogi powinniśmy teraz złączyć ze sobą poprzez założenie tego, który trzymamy w prawej dłoni na ten widniejący w lewej. Czynimy to, aby róg z prawej strony przewrócił się na drugą stronę. Gdy do tego dojdzie, wystarczy sięgnąć w dół i złapać za sąsiadujący z przewróconym chwilę wcześniej róg, podnieść go i następnie ulokować na lewej dłoni. Brzmi to może dość skomplikowanie, ale zapewniamy, że w praktyce nie jest to wcale takie trudne, a już połowa drogi ku temu, by dowiedzieć się, jak się składa prześcieradło z gumką w poprawny sposób, za nami. Idźmy zatem dalej.

Składanie prześcieradła z gumką

Czas kończyć naszą walkę z prześcieradłem z gumką – oczywiście z powodzeniem!

Do tej pory nasza uwaga skupiała się na trzech rogach (dwóch po prawej stornie i jednym z lewej). Co zatem uczynić z tym, który dotąd nie interesował nas praktycznie wcale? Czas również i jego chwycić w dłoń, by dołączył do reszty. Mając to już za sobą, wystarczy jedynie rozłożyć prześcieradło (znów polecamy przede wszystkim łóżko, podłogę bądź stół) w taki sposób, by leżało ono całkowicie płasko. Później naszym celem staje się założenie bocznej części prześcieradła posiadającej gumkę poprzez złożenie jej ku środkowi. Następnie dokładnie to samo czynimy z drugą ze stron. Co potem? Zakładamy górną część (mającą gumkę) do środka, uzyskując tym samym prostokąt o mniejszym rozmiarze, po czym możemy zaprzestać dalszego składania naszego prześcieradła. Jeśli jednak chcemy otrzymać mniejszy prostokąt, składamy dalej, aż do momentu uzyskania oczekiwanego efektu. I… to wszystko. Gra skończona, nasz antagonista w postaci prześcieradła pokonany, a my szczęśliwi i (wcale nie tacy) wyczerpani. A teraz przetestuj, czy wiesz już, jak składać prześcieradła z gumką, i umiesz wykorzystać tę wiedzę w praktyce! 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium