Jak składać pościel? Pomysły i inspiracje

0
Jak składać pościel? Pomysły i inspiracje

Sypialnia to pomieszczenie, w którym zasypiamy i budzimy się. Powinna zatem być starannie zaaranżowana. Wyposażona w ładną pościel oraz dodatki, służące wypoczynkowi będzie sprzyjać naszemu komfortowi. Między innymi dlatego warto zadbać o to, by otaczająca nas przestrzeń była jak najbardziej uporządkowana. Posłużyć temu może kilka sprytnych metod utrzymywania porządku, w tym również - składania pościeli. Jak ładnie ułożyć pościel i cieszyć się przestronnym wnętrzem?

Czego dowiesz się z artykułu?

Jak składać pościel?

Przemyślana kompozycja ładnie złożonej pościeli to nie żałowanie tkanin sypialnianemu łóżku. Narzuta, skóra dla ozdoby, poduszki w różnych kształtach i materiałach. Bez wątpienia dużo się dzieje w tej propozycji, lecz dzięki stonowanej kolorystyce całość nie będzie sprawiała wrażenia nadmiaru bodźców. Jak ładnie złożyć pościel?

Jedną z metod ładnie złożonej pościeli jest jej warstwowe ułożenie. Aby uzyskać wrażenie mięciutko zesłanego łóżka, okrywamy go jedną narzutą, a drugą złożoną układamy w nogach. Jeżeli nie mamy drugiej narzuty, w tej roli doskonale się sprawdzi pled, koc a nawet - duży szal. Pamiętajmy o tym, że podstawą tego sposobu jest równe rozścielenie kołdry i większych poduszek. Dopiero na sam koniec, na wierzch równiutko rozciągamy narzutę lub koc. Im więcej warstw tym lepiej. Następnie w odwrotnej kolejności niż przykrywaliśmy pościel, odwijamy górne warstwy. Do ⅓ szerokości łóżka rolujemy lub składamy koc, później do ½ szer. pled, a na końcu odwijamy niewielki pas kołdry. Dodajemy kilka poduszek, i voila, gotowe!

Jak składać pościel

Poduszki w oka mgnieniu potrafią zmienić charakter wystroju każdego pokoju. Im jest ich więcej, tym lepiej. Można łączyć różne wzory i rozmiary tak, by stanowiły spójną całość. Sypialnia udekorowana wieloma poduszkami stworzy wymarzony zakątek do odpoczynku. W kolorach kontrastujących z pościelą ożywi szarość i beże w sypialni. Dekoracyjnie ułożone wprowadzą więcej przytulności, nie wspominając już o tym, że przydadzą się podczas wieczornej lektury. 

Składanie pościeli jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Współczesna sypialnia, musi spełniać pewne wymagania estetyczne. Jeżeli nasze podejście do porządku jest pedantyczne, nawet w sferze ścielania łóżka, jesteśmy przekonani, że będziecie najbardziej wyspanymi i zrelaksowanymi osobami na świecie. Wszak porządne składanie pościeli wpływa na nasze samopoczucie i warto dbać o to, by nie odbijało się negatywnie na naszych emocjach. Jednym z bardziej efektownych i wprowadzających porządek w sypialni jest ścielenie łóżka w stylu hotelowym, czyli równe ułożenie kołder i poduszek jedna na drugiej, np. u wezgłowia łóżka. W tej sytuacji porządna elegancka pościel to podstawa. Najlepiej w białym kolorze i dobrej jakości materiału. Dodatki w postaci dekoracyjnych poduszek i mini narzuty na dolną część łóżka, można uszyć z kontrastującego z pościelą koloru, lecz koniecznie z takiego samego materiału co pościel. Tekstylia na łóżko odpowiednio dopasowane do stylu i wystroju, stworzą sypialnię pełną harmonii i bardzo uporządkowaną.

Jak ładnie złożyć pościel

Praktyczne wskazówki 

Jak składać pościel? Do sypialni, w której dominuje jeden kolor, warto wybrać narzutę o przyciągających wzrok fakturach. Łóżko przykryte narzutą wygląda nie tylko estetycznie, ale i elegancko. Narzuta zaś sama w sobie może pełnić rolę dodatkowego okrycia w chłodne noce. Puszyste koce, pledy i narzuty nadają sypialni ciepła i uroku. Pamiętajmy jednak, że tego typu nakrycia na łóżko powinny zwisać z każdej strony do ok. 40 cm. 

Z drugiej strony narzuty nie są dla wszystkich. Rezygnując z nich możemy górną część pościeli, od strony poduszek wywinąć do góry. Jak ładnie ułożyć pościel? Często pościel podwójna posiada z drugiej strony inny wzór synchronizujący z całością. To równie ładne, co ciekawe rozwiązanie, może okazać się strzałem w 10-tkę w kontekście tego, jak składać pościel.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium