Jak naprawić suwak w pościeli? Porady

0
Jak naprawić suwak w pościeli? Porady

Zepsuł się zamek w Twojej ulubionej pościeli? To dość częsty problem szczególnie przy częstym użytkowaniu i energicznym rozsuwaniu. Wtedy z łatwością może dojść do drobnych odgięć ząbków czy wypadnięcia suwaka. Jednak nie oznacza to, że musisz pogodzić się z mniejszą użytecznością poszwy na kołdrę czy poduszkę. Po prostu dowiedz się, jak naprawić suwak w pościeli!

Najskuteczniejsze sposoby naprawy suwaka w pościeli

Rozpinający się zamek

Twój problem dotyczy tego, że zamek sam się rozpina, a w konsekwencji kołdra wypada z poszwy? Istnieje bardzo łatwy sposób na poradzenie sobie z taką sytuacją. Jedyne czego potrzebujesz to obcęgi, bo przy ich pomocy delikatnie ściśniesz błyskawiczny zamek. Dzięki temu nie będzie się już rozjeżdżać. Prawdopodobnie ten prosty trik skutecznie poradzi sobie z zepsutym zamkiem w pościeli, więc nadal będziesz mógł cieszyć się ulubioną pościelą, a jednocześnie nie będzie konieczna interwencja krawcowej.

Naprawa suwaka w pościeli

Wypadnięcie suwaka

Czy wiesz jak naprawić plastikowy suwak w pościeli, jeśli wypadł z taśmy zamkowej? To dość powszechny kłopot, który zdarza się przy energicznym zapinaniu lub odpinaniu. Bez suwaka trudno będzie Ci w pełni korzystać z poszwy, bo nie będziesz mógł jej z powrotem zapiąć po praniu. Jednak dość szybko możesz sobie z tym poradzić, a jedyne, czego w takiej sytuacji potrzebujesz to widelec. Dzięki niemu aluminiowy, metalowy czy plastikowy suwak wróci na odpowiednie miejsce, a zamek znów będzie dobrze działać.

W trakcie naprawy najlepiej sprawdzi się widelec z trzema bolcami, czyli np. model do deserów. Wystarczy, że zabierzesz suwak i nałożysz bolce widelca na jego górną część. W ten sposób zyskasz nad nim większą kontrolę. Później ułóż równo taśmę zamkową, a potem przesuń do niej suwak. W ten szybki sposób skutecznie poprawisz funkcjonalność pościeli.

Zacinający się zamek

Po dłuższym użytkowaniu pościeli może się okazać, że suwak zaczyna się zacinać. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku tych stalowych czy aluminiowych modeli, choć może się też tak stać, jeśli masz plastikową taśmę. Musisz wtedy uważać, bo podczas gwałtownych prób rozsunięcia może dojść do wypadnięcia suwaka lub po prostu jego złamania. Dlatego zamiast tych energicznych prób, postaw na znacznie skuteczniejszy sposób. Jak naprawić suwak w pościeli? Wówczas musisz nieco natłuścić zamek, aby suwak z łatwością po nim sunął. Wykorzystaj to, co akurat masz w domu – oliwę, wazelinę, końcówkę balsamu do ust, ołówek, a nawet świecę woskową. 

Zwróć tylko uwagę na to, żeby w trakcie natłuszczania zamka nie pobrudzić pościeli, bo takie plamy są dość trudne do wywabienia. Zatem użyj do tego pędzelka bądź innego akcesorium, które zapewni Ci precyzję ruchów.

Jak naprawić zamek w pościeli

Zamek zaczepił się o materiał lub nitkę

Nie wiesz, jak naprawić suwak w pościeli, jeśli między ząbki dostała się nitka lub kawałek materiału? Przede wszystkim sprawdź, co dokładnie uniemożliwia poruszanie się suwaka. Jeśli problemem jest nitka, to spróbuj ją przeciąć przy pomocy ostrych i precyzyjnych nożyczek. Następnie delikatnie ją pociągnij, a w tym samym czasie manipuluj suwakiem. W większości przypadków nitka wtedy wypada, a zamek znów jest w pełni sprawny. Zastanawiasz się jeszcze, jak naprawić suwak w pościeli, gdy zaczepił się o materiał? Wówczas najlepiej zrobisz, jeśli delikatnie rozszczelnisz suwak, aby uwolnić tkaninę. Gdy już uda Ci się to zrobić, to przy pomocy obcęgów z powrotem go zaciśnij.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium