Dla kogo pościel antyalergiczna?

0
dla kogo pościel antyalergiczna

Dla kogo pościel antyalergiczna?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z różnymi alergiami, a właściwie każdy człowiek doświadcza tego nieprzyjemnego stanu minimum raz w życiu. Taką nadwrażliwość mogą wywoływać m.in. pyłki roślin, zwierzęca sierść oraz zarodniki grzybów pleśniowych, lecz najwięcej chorób alergicznych spowodowanych jest przez roztocza kurzu domowego. Jednym ze sposobów walki z nimi jest zakup specjalistycznej pościeli antyalergicznej. Zobaczmy, na co warto zwrócić uwagę podczas jej wyboru oraz dla kogo pościel antyalergiczna sprawdzi się najlepiej?

Kilka słów o alergenach w domu

Zanim zagłębimy się w temat pościeli antyalergicznej, dowiedzmy się konkretnie jakie czynniki powodują reakcje alergiczne podczas snu. Mowa oczywiście o roztoczach czyli mikroskopijnych organizmach wywodzących się z rodziny pajęczaków. Żyją one w każdym domu i mieszkaniu, a spotkać je można m.in. w materacach, łóżkach, poduszkach, kołdrach oraz dywanach, gdzie odżywiają się złuszczonym naskórkiem pochodzącym od ludzi i zwierząt i zostawiają za sobą alergizujące odchody. Warto także pamiętać, że osoby wrażliwe może uczulać również materiał z jakiego wykonana jest pościel, np. wełna. Uczulenie na roztocza lub tkaniny łatwo zauważyć, ponieważ charakteryzuje się takimi symptomami jak kichanie, kaszel, katar, łzawienie oczu, a nawet swędząca wysypka na skórze. Jeśli więc budzisz się rano z takimi objawami, powinieneś zastanowić się nad zmianą swojej pościeli na hypoalergiczny model. Dla kogo pościel hipoalergiczna również się nadaje? Oczywiście mogą ją wybrać także osoby, które nie mają problemu z uczuleniami i nadwrażliwością, jednak chcą działać profilaktycznie.

dla kogo pościel hipoalergiczna

Rodzaje pościeli antyalergicznej: naturalna

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów pościeli antyalergicznej jest ta wykonana z naturalnych materiałów, takich jak wełna merynosa lub wielbłądzia. Tkaniny te są skuteczne w walce z roztoczami, ponieważ zawierają w sobie lanolinę, która utrudnia ich osadzanie się oraz rozwój. Warto zadbać jednak, by posiadały także bawełnianą osłonę. Oczywiście takie modele antyalergiczne polecane są osobom, u których nie występują uczulenia na wełnę czy też lanolinę. W sklepach znajdziemy również hipoalergiczne pościele puchowe, które posiadają w sobie dodatek z drobnego pierza i zapewniają spokojny sen.

rodzaje pościeli antyalergicznych

Syntetyczna pościel hipoalergiczna

Na rynku dostępne są także inne rodzaje pościeli antyalergicznej, np. sztuczne modele - ich wypełnienie wyprodukowane jest z syntetycznych włókien, które nie kumulują w sobie wilgoci (niezbędnej do rozwoju roztoczy) oraz charakteryzują się odpornością na wysokie temperatury (występujące np. podczas prania pościeli w 60 stopniach Celsjusza).  

rodzaje pościeli antyalergicznej

Wybór odpowiedniego rodzaju pościeli antyalergicznych

Oczywiście powinniśmy także pamiętać o częstym czyszczeniu naszej pościeli, również tej antyalergicznej. Warto wybrać modele, które można prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza lub wyższej - to właśnie ona pozwala na skuteczne unicestwienie pajęczaków. Dowiedz się zatem, co ile powinno się zmieniać pościel, by zachować ją w odpowiednim stanie. Pamiętajmy także o tym, że przed osadzaniem się roztoczy i kurzu na naszej pościeli mogą chronić również narzuty dekoracyjne, którymi przykryjemy kołdrę i poduszki w trakcie dnia.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium